Több mint 2,5 millió lejt pályáztak a Harghita megyei turizmus és közigazgatás digitalizálására
Hargita megye, amelyet 2027-ben Európai Gasztronómiai Régióvá választottak, több mint 2,5 millió lej összegű beruházásban részesül a „Visit Harghita” alkalmazás modernizálása, valamint a közigazgatás és az idegenforgalmi szektor számára szánt új digitális szolgáltatások fejlesztése céljából.
A projektet a 2021–2027-es „Közép-régió” program keretében finanszírozzák, és a Hargita Megyei Tanács és a Csíkszereda Városi Önkormányzat partnerségében valósítják meg.
A beruházás célja a „Visit Hargita” alkalmazás modernizálása, valamint olyan informatikai megoldások bevezetése, amelyek megkönnyítik a polgárok, a vállalkozások és a turisták hozzáférését a modern digitális szolgáltatásokhoz.
A pályázat részleteiről Péli Leventét, Hargita Megye Tanácsának műszaki osztályvezető helyettesét kérdezte Zillmann Zsuzsa.



