A brassói városvezetés újraélesztené a távfűtési rendszert
A Brassói Helyi Tanács június 27-i ülésén a városi tanácsosoknak egy olyan határozattervezetről kell dönteniük, amely a város távfűtési rendszerét új életre keltheti.
A városban 2007-ben hirtelen omlásnak indult a távfűtési rendszer, miután a 38 500 felhasználóból alig 4900 maradt. A most terítékre kerülő határozattervezet szerint két távfűtési övezetet alakítanak majd ki. Az A övezet főként a tömbháznegyedeket foglalja magába, ahol egy nagy központ vagy kisebb helyi központok biztosítják majd a távfűtést. A B övezet a lakóházak térségét foglalná magába, ahol egyéni vagy helyi központok által biztosítják a távfűtést.
A határozattervezet szerint a távfűtés fokozatos bevezetésével, az újrahasznosítható energia alkalmazásával elérhető lesz az, hogy 2040-ben a széndioxid-kibocsátás mértéke akár 35 százalékkal kisebb legyen mint most. A tervek szerint az intézmények hozzácsatolásával a távfűtési rendszerhez nagymértékben csökkenne a széndioxid-kibocsátás.
Marosvásárhelyi Rádió/Petki Judit


