• GBP5.8018 RON
  • HUF1.2662 RON

Soha ennyien nem néztek egy téli-triatlon közvetítést

Január utolsó napjaiban rendezték Cheile Gradistei-en a téli-triatlon világbajnokságot.

A közel 200 sportoló alaposan megküzdött a tereppel, a helyi szervezők pedig tökéletesre vizsgáztak. Igaz, ehhez kellett a tökéletes időjárás is, reggel kicsit fagyott, napközben pedig gyönyörűKLOSZ PETER napsütésben néhány fokkal fagypont fölötti hőmérsékletben szaladtak, majd bicikliztek és futósíztek a résztvevők.

Szombaton a profik versenyében az oroszok szinte mindent elhódítottak, 12 éremmel zárták a napot, köztük volt hat arany is.

Az esemény főszervezője a Román Triatlon Szövetség volt, melynek elnöke a marosvásárhelyi Klósz Péter volt a KISPAD vendége, akivel nem csak a versenyt értékeltük. A műsor

alatt érkezett meg telefonjára a sportminisztérium által leosztott 2018-as évi összeg. Ezt is tudtuk értékelni:

Klósz Péter:

A hazai versenyzők közül a gyergyói Vakaria Edit teljesített a legjobban, a női mezőnen 8. lett, de ezzel felfért az U23-as korosztály dobogójára, megszerezve a romániai küldöttség első érmét.

VAKARIA EDIT

A felnőtt és U23-as férfiak versenyében nem termett babér a hazaiaknak, pedig Viorel Palici és Cristian Mosoiu is nagyon igyekezett, de végül előbbi a 9., utóbbi a 14. helyen zárt.

Az egyetlen nem orosz győztest az U23-as fiúknál jegyeztük, ahol a norvég Eirik Bruland diadalmaskodott.

Az ifjúságiak versenyében sem sikerült dobogóra állnia hazai versenyzőnek, mindannyian az 5-7 helyeken végeztek. (három lány és három fiú rajtolt román színekben)

TAMIRJAN ROBERT

A napot viszont mégis szépen zárták, mert a csíkszeredai Tamirjan Robert személyében világbajnoki címet könyvelhettek el a házigazdák.

A második napon több, mint százan álltak rajthoz a váltók és az amatőrök versenyében. Itt több remek eredményt értek el a hazaiak, elsősorban a marosvásárhelyről érkezett sportolóknak köszönhetően.

Bár az ifjúsági váltó a második lett, ezzel együtt elhódítva az ezüstérmet, tegyük hozzá, hogy mindössze két váltó rajtolt el, az oroszok pedig hatalmas fölénnyel nyertek.  A romániai váltó összetétele: Laczkó Vivienn, Nicolae Hancu, Kemenes Anna, Leonard Hancu.

Tamirjan Robert:

CSERGEDI ITU és ADI COSTEA

Az amatőröknél a legjobb eredmény Csergedi “Itu” István nevéhez fűződik, hiszen megnyerte a korosztályát, összesítésben pedig negyedikként ért célba. A korosztályában egy szintén marosvásárhelyi, Adrian Costea lett a második.

A 18-19 éveseknél két marosvásárhelyi is dobogóra állhatott fel, Incze Áron a második, Boga Balázs a harmadik lett.

Szintén ezüstérmet kapott Mircea Gustan Robert a 45-49-es korcsoportban, Lupuj Noémi pedig megnyerte a nők 25-29-es korcsoportját, Laczko Edit második lett a 45-49-ben.

Csergedi István, Szikszai Brúnó és a fiatalok – Incze Áron, Boga Balázs, Kiss Levente: