• HUF1.2662 RON
Fotó: MSÚSZ/Halmágyi Zsolt

MSÚSZ 62. Év sportolója – összeállítás

Hosszú Katinka hetedik elsőségével utólérte Eegerszegi Krisztinát, Milák Kristóf előszőr hódította el az év legjobbja címet.

Ismét a Nemzeti Színház adott otthont a 62. M4 Az év sportolója gálájának, melyen a Magyar Sportúságírók Szövetségének 399 tagjának szavazata alapján alakult ki a legjobbak sorrendje. Magára a gálára az első három helyezett kapott meghívót, a győztest csak a Tihany Viktor (M4sport) által vezetett ünnepi előadáson .

A legszorosabb verseny az Év csapata (hagyományos csapatsportok) kategóriában volt, amelyben a Ferencváros Bajnokok Ligája-győztes vízilabdacsapata négy ponttal előzte meg a szintén BL-aranyat begyűjtő Győr női kézilabdacsapatát.

A Magyar Sportújságírók Szövetsége hivatalos honlapján közölte az Év sportolója-verseny hivatalos végeredményét.

A hangfelvétel alatt lehet böngészni a legjobbak eredményeit.

A gálán a romániai magyar sportújságírókat kollégánk Kádár Zoltán és Halmágyi Zsolt csíkszeredai sportfotós képviselte.

Kádár Zoltán készítette a KISPAD műsorunkban elhangzott összeállítást:

Az MSÚSZ 62. Év sportolója-választásán hét kategóriában – az Év férfi sportolója, az Év női sportolója, az Év edzője, az Év csapata (egyéni sportágak csapatversenye), az Év csapata (hagyományos csapatsportágak), az Év férfi labdarúgója és az Év női labdarúgója – 399 sportújságíró voksolt. Az első helyért 3, a másodikért 2, a harmadikért 1 pont járt.