Miért használják a régi címerek helyett a modern logókat?
Egyre több önkormányzati vezetés mellőzi a közigazgatási egység – a megye vagy a város – több évszázados címerét, és manapság divatos logót használ vizuális identitása központi elemeként. Sajnos, ez a trend a Székelyföldre is átterjedt. Feltevődik a kérdés: feladjuk identitásunkat? És: melyik az igazi székely zászló? A világoskék színű arany színű motívumokkal vagy a piros fekete zászló?
Erről beszélgetünk mai műsorunkban. Meghívottam Szekeres Attila heraldikus, a Nemzetközi Címertani Akadémia teljes jogú tagja: