Miért alacsony a tej felvásárlási ára Székelyföldön?
Továbbra is nehéz helyzetben vannak a székelyföldi tejtermelők.
Az egyre magasabb infláció ellenére ugyanis a gazdáktól felvásárolt nyers tej ára nem hogy nem emelkedett – ellenkezőleg: van olyan eset is, hogy 20%-kal csökkent. Miközben a boltok polcain bizony komoly áremelkedés tapasztalható.
Mi vár a hazai tejágazatra, meddig tartható fenn ez a helyzet, és létezik-e esély az összefogásra egy jobb ár kialkuvásának reményében? – erről szólunk mai műsorunkban.
Meghívottaim: a Székely Gazdaszervezetek Egyesületének elnöke, Becze István és László Csongor falugazdász, vidékfejlesztési tanácsadó:
