• USD4.6500 RON
  • GBP5.8180 RON
  • HUF1.2774 RON

Budapesti Ironman

A férfiaknál az új-zélandi Terenzo Bozzone, míg a nőknél az ír Eimear Mullan győzött a budapesti Ironman 70.3 versenyen, melyen a legjobb magyar Hankó Dávid volt, aki a negyedik helyen zárt. A triatlonosok féltávú Ironman-viadalán az indulók 1,9 kilométert úsztak, 90 kilométert kerékpároztak és 21,1 kilométert futottak. Terenzo Bozzone 3:46:56 óra alatt teljesítette a távot és nagy fölénnyel győzött. A nőknél az ír Eimear Mullan is egyértelmű sikert aratott, 4:15:46 órás idejével közel négy perccel volt gyorsabb a második, brit Vanessa Raw-nál, s kilenccel a harmadik, spanyol Judith Vaqueránál. A nőknél nem volt magyar a legjobb tíz között.

A versenyen rajthoz állt a Marosvásárhelyi Rádió főszerkesztő-helyettese Szász Attila is, aki 4 óra 55 perc 54 másodperc alatt teljesítette a távot és a 264-ik helyen ért célba. Korosztályában a 35-39 évesek között az ötvenedik helyen végzett. Ugyanebben a korosztályban versenyzett Begidzsán László is, aki 4 óra 57 perc 3 másodperc alatt fejezte be és 278-ik helyen ért célba, a korosztályában pedig az 54-ik lett. Begidzsán László mesélt nekünk a budapesti Ironmanről és élményeiről.

Gáspárik Attila a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház igazgatója is teljesítette a távot, aki 6 óra 14 perc 57 másodperc alatt ért célba és 1148-ik helyen végzett. A budapesti Ironman 70.3 versenyt 1404-en fejezték be!