1992 óta a megemlékezéssel az Egyház kívánja háláját és elismerését kifejezni mindazoknak, akik életüket szentelték annak, hogy a betegekkel, szenvedőkkel foglalkozzanak. A napnak tehát egyházi gyökerei vannak, mára azonban a világ szinte minden pontján ismerik és felismerik a nap jelentőségét.
Mai meghívottam a Gyulafehérvári Caritas szociomedikális ágazatának igazgatója, Péter György: