• GBP5.8067 RON
  • HUF1.2671 RON
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Világcsúcsot úszott és világbajnok lett, megint

Világcsúccsal nyerte meg a 200 méteres pillangóúszást a budapesti vizes VB-én Milák Kristóf, aki több mint három másodperc előnnyel csapott célba.

A szám másik magyarja, Kenderesi Tamás a hatodik lett. A zsúfolásig megtelt Duna Arénában Milák Kristóf már az első pillanattól kezdve uralta a versenyt, mondhatni csak a világrekord volt az ellenfele.

Milák Kristóf edzője Virth Balázs azt mondta egy zsenit kell kezelnie.

Óriási izgalmakat hozott a férfi 100 méteres gyorsúszás elődöntője is, amelyben a 200 méteren friss világbajnok David Popovici ezen a távon is a legjobb idővel jutott döntőbe, sőt junior világcsúcsot úszott. A 17 éves román tehetség elmondta, jól érzi magát és szeretne újabb érmet nyerni. A fináléban nem lesz ott a tokiói olimpia bajnoka, az amerikai Caeleb Dressel, aki egészségügyi okokra hivatkozva nem állt rajthoz az elődöntőben, ott lesz viszont Németh Nándor aki országos csúcsot javítva, jutott fináléba.

Kós Hubert is remekelt 200 vegyesen, végig a legjobb háromban haladt és végül az ötödik legjobb idővel jutott fináléba, nagyon boldog volt. Szintén döntőben úszhat majd Kapás Boglárka is, a női 200 méteres pillangóúszás világbajnoki címvédője harmadik helyen zárta a futamát és nyolcadik helyen bejutott a döntőbe. Hosszú Katinka a másik elődöntőben hetedikként ért célba és nem úszhat a döntőben.