• USD4.6361 RON
  • GBP5.8194 RON
  • HUF1.2736 RON

Újabb sikerekkel tértek haza a VSK Csíkszereda tájfutói

Egy arany és egy bronzéremmel tértek haza a VSK Csíkszereda tájfutói a Bihar kupáról. Nagyvárad környékén versenyeztek az elmúlt hétvégén a csíkszeredai tájfutók. A VSK Csíkszereda ezúttal csak egy felnőtt és három ifjúsági sportolót küldött a megmérettetésre. A két napos Bihar kupa egyben válogató verseny is volt az ifjúsági és felnőtt válogatottba.

Jó hír, hogy a felnőttek között Suciu Simion győzni tudott és ezzel egyre jobban bebiztosítja helyét a nemzeti csapatban. A világbajnokságra 14 futam eredményeit adják össze és az alapján dől el, hogy kik vehetnek részt a skóciai VB-n. Kilenc forduló után a VSK Csíkszereda tájfutója a második helyen áll, így ő fejben már készül az augusztusi világeseményre.

Szintén jól szerepelt és felívelő formát mutat Szász Botond is, aki a 18 éves korosztályban egy nagyon erős hatodik helyen zárta a Bihar kupát. A 20 évesek között Erősdi Zakariás harmadik lett, míg a veterán tájfutók 55 éves korosztályában Farkas Lajos negyedik helyen végzett.