• USD4.6438 RON
  • GBP5.8200 RON
  • HUF1.2690 RON

Újabb magyar érmek a vizes világbajnokságon

Cseh László ezüst-, Hosszú Katinka pedig bronzérmet nyert a kazanyi vizes világbajnokság úszódöntőinek tegnapi napján. A 29 éves Cseh László 100 méter pillangón országos csúccsal végzett a második helyen a címvédő dél-afrikai Chad Le Clos mögött. Hosszú Katinka a 200 méteres hátúszás döntőjében volt érdekelt, és végül a győztes ausztrál Emily Seebohm és a címvédő, olimpiai bajnok és világcsúcstartó amerikai Missy Franklin mögött harmadikként csapott célba. Ma a 400 méteres vegyesúszás küzdelmeivel zárul a kazanyi vizes világbajnokság, és Hosszú Katinka egyértelmű aranyesélyesként ugrik majd a Kazan Arena medencéjébe.

A magyar férfi vízilabda-válogatott címvédőként a hatodik helyen végzett a kazanyi világbajnokságon. Benedek Tibor együttese a helyosztón 10-9-re kikapott a montenegrói csapattól. Az aranyérmet az Európa-bajnok és világliga-győztes szerb válogatott nyerte meg, miután a tegnap esti döntőben könnyedén, 11-4-re legyőzte az olimpiai bajnok horvát csapatot. A harmadik helyért kiírt összecsapáson, szoros mérkőzést követően a görög válogatott végül ötméteresekkel legyőzte az olasz együttest, így megszerezte a bronzérmet, és ezzel együtt az indulási jogot a jövő évi riói olimpián.