• USD4.6500 RON
  • GBP5.8180 RON
  • HUF1.2774 RON

Szétlövéssel szerzett győzelem

A Csíkszeredai Sportklub nyerte a 2015-ös esztendő utolsó erdélyi jégkorongrangadóját, a csíkiak tegnap este hosszabbítás után, szétlövéssel 5–4-re nyertek hazai pályán a Brassói Corona ellen. A szombat esti mérkőzés a MOL Liga és a román bajnokság alapszakaszába is beszámított.

A házigazda Sportklub többször vezetett a mérkőzés folyamán, de a szinte teljes egészében székelyföldi játékosokból álló Brassói Corona 2–2-re, 3–3-ra és 4–4-re is kiegyenlített. A rendes játékidő döntetlennel zárult, és nem született gól az ötperces ráadásban sem. A szétlövés már az első két büntetőnél eldőlt, a hazaiaktól Alekszejev és Tambijevs is legyőzte a brassói kapust, a túloldalról pedig sem Péter Zsolt, sem pedig Bíró Gergő nem tudott gólt lőni Ruczujnak. Az eredmények: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 5–4, Dunaújvárosi Acélbikák–Debreceni Hoki Klub 0–3 és Miskolci Jegesmedvék–Újpest 6–2. A rangsor élén a Miskolc áll 81 ponttal, második a MAC 78, harmadik pedig a Debrecen 52 ponttal. A hatodik helyen álló Csíkszeredának 44 pontja van, a sereghajtó Brassónak pedig 19. A MOL Liga holnap, hétfőn este folytatódik, amikor az erdélyi csaptok hazai pályán játszanak. A brassói gárda hétfőn este fél 7-től a Budapesti MAC együttesét látja vendégül, a Csíkszeredai Sportklub pedig 19 órától az Újpest csapatát fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.