
Tudnivalók az online termékértékesítésről
A közösségi oldalakon található eladási csoportokban (leginkább a Facebookon, de az Instagramon is) rengeteg terméket kínálnak eladásra, használt ruhákat, autókat, háztartási eszközöket, bútorokat, de sok új termék is megjelenik itt.
Milyen szabályok érvényesek ezeken az online felületeken? Hol adózzák meg ezeket a termékeket? Czirjék Kati, online kommunikációs szakértő, a Női Vállalkozók Erdélyben csoport alapítója rádiónknak elmondta: a használt árura ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint a valós világban az ócskapiacon, ami viszont a saját készítésű vagy új termékeket illeti, itt kicsit eltérő a helyzet.
Mit kell tehát tudniuk azoknak, akik ezekben a csoportokban eladni szeretnének, hogy ne kövessenek el törvényszegést? Bódizs Edit interjúja.