• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.0787 RON
  • USD4.3463 RON
  • GBP5.8571 RON
  • HUF1.2930 RON
Fotó: AFP/Roberto Schmidt

Trump kész újabb szankciókkal sújtani Oroszországot

Kész továbblépni az Oroszország elleni szankciók „második fázisába” – ezt a Fehér Ház előtt újságírói kérdésre adott szűkszavú, igenlő válaszában jelezte Donald Trump amerikai elnök.

Nyugat-európai hírügynökségek szerint ez lehet az amerikai válasz arra az Ukrajna elleni tegnapi orosz támadásra, amely minden eddiginél nagyobb volt. Oroszország összesen 818 drónt és rakétát vetett be az ország területe ellen. Az ukrán hadsereg kiemelte: ez volt a legnagyobb támadás július 9-e óta, amikor Oroszország 728 drónt és 13 rakétát indított, amelyek többségét szintén megsemmisítették.

Az Európai Unió delegációt küld Washingtonba, hogy előkészítse az Oroszország elleni új, közös szankciók bevezetését az Egyesült Államokkal.

A bejelentést António Costa, az Európai Tanács elnöke tette Ungváron, a Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel folytatott találkozó után. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke korábban bejelentette, hogy az EU 19. szankciós csomagját szeptember elején mutatják be. Kiemelte, a csomagnak arra kell kényszerítenie Oroszországot, hogy tárgyalóasztalhoz üljön.


szeptember 8, 2025