• USD4.6386 RON
  • GBP5.8067 RON
  • HUF1.2671 RON

Továbbra is csak egy érem szerepel a román küldöttség neve mellett

A Bakuban zajló 1. Európai Játékok 6. versenynapján, Veréb István birkózó 5. helyet szerzett. A tornász Böczögő Dorina 7. lett az egyéni összetett döntőben, Bernáth István a nyolcaddöntőbe jutott ökölvívásban. A romániai küldöttség érem nélkül fejezte be a birkózást és a tornát is. A tronászlányok egyéni versenyében a román Laura Jurca a 9. lett.

Elisabeta Samara nem jutott a legjobb nyolc közé a nők asztalitenisz egyéni versenyében, bár 2-0-ára is vezetett.

Ellenfele a lengyel színekben játszó kínai Li Csian fordítani tudott, végül 4-3-ra nyert.

A 11. helyen zárta a férfi vízilabda tornát a romániai válogatott, miután 8-7-re győzött a helyosztón Szlovákia ellen. Az Európai Játékokon a vízilabdázóknál a 17 éven aluli válogatottak szerepelnek.