• USD4.6625 RON
  • GBP5.8158 RON
  • HUF1.2637 RON

Tótka Sándor olimpiai bajnok

Férfi kajak egyes 200 méteren Tótka Sándor olimpiai bajnok lett, Csizmadia Kolos negyedikként ért célba.

Ma elsőként Tótka Sándorért és Csizmadia Kolosért szurkolhattunk itt Tokióban a kajak-kenusok versenyén. Tótka Sándor nagyon jól kapta el a rajtot, ami különösen fontos ebben a sprintszámban és rajt-cél győzelmet aratott, habár a végén az olasz rivális Rizza már nagyon közel volt hozzá. Tótka Sándor a futam után elmondta célbaérkezés után azt hitte nem ő nyert:

Ugyanezen a távon Csizmadia Kolos negyedikként ért célba. Az olimpiai programban 2012 óta szereplő 200 méteres távokon ez az első magyar olimpiai arany és egyben az utolsó is, mivel a 200-as számok a párizsi olimpián már nem lesznek műsoron. A tokiói olimpián Tótka Sándor megszerezte Magyarország ötödik olimpiai aranyérmét.