• USD4.6361 RON
  • GBP5.8194 RON
  • HUF1.2736 RON

Több fegyelmi eljárást kezdeményezett az UEFA

Az Európai Labdarúgó-szövetség fegyelmi eljárást indított az október 11-én lejátszott Románia-Magyarország (1-1) Eb-selejtező kapcsán, a tárgyalásra október 23-án kerül sor.

Az UEFA honlapján megjelentek szerint a románokat lelátói rendbontás, tűzijátékok és más tárgyak használata illetve bedobása, lézerezés, valamint a játékosok helytelen viselkedése (öt vagy több sárga lap) miatt vizsgálják, míg a magyarok ellen rasszista bekiabálások, lelátói rendbontás, tűzijáték használata és szintén a csapat által begyűjtött sok lap miatt indult eljárás.
Érdekesség, hogy ugyanakkor nem vizsgálódnak a román szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt.

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) jövő csütörtökön hozza nyilvánosságra annak a fegyelmi eljárásnak az eredményét, amelyet a kedden félbeszakadt Szerbia-Albánia Európa-bajnoki selejtezőn történt incidens miatt indított a két ország szövetsége ellen. A meccset az első félidő vége előtt néhány perccel szakították félbe, mert dulakodás tört ki a két csapat játékosai között, amihez a nézők is csatlakoztak. Az incidens kiváltó oka az volt, hogy egy ismeretlen személy quadrocopterrel a Nagy-Albániát ábrázoló zászlót irányított a pálya fölé. A nézők megdobálták az albán futballistákat, akik az öltözőbe menekültek, és a körülmények miatt nem akarták folytatni a játékot. Egyórás szünet után a bíró a mérkőzést végleg lefújta.