• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania

Tízmilliárd lejes költségvetés-kiegészítésre van szüksége az egészségügynek

Tízmilliárd lejes költségvetés-kiegészítésre van szüksége az egészségügynek, ami a jelenlegi körülmények között nagy terhet jelent az államkasszának – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.

A kormányfő rámutatott, erre az évre eredetileg 77 milliárd lejt különítettek el a költségvetésben az egészségügy számára, ezt az összeget azonban ki kell egészíteni ahhoz, hogy legyen pénz az elmaradt számlák kifizetésére, illetve hogy biztosítsák a rendszer működését az év végéig.

Bolojan szerint az elmúlt években ‘nagy problémák’ halmozódtak fel az egészségügyben, amelyek közül a kiadások gyors növekedése befolyásolja a leginkább a rendszer működését. Az országos egészségbiztosítási pénztáron keresztül kifizetett összegek a költségvetési bevételek 16 százalékára nőttek az elmúlt években jegyzett mintegy 11 százalékról, és ez a növekedés ‘fenntarthatatlan’ – szögezte le a kormányfő.

Forrás: Agerpres


július 22, 2025