Simion szerint az AUR nem fogja megszavazni a Veștea-kormányt
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vezetője, bejelentette, hogy a politikai alakulat parlamenti képviselői nem fogják megszavazni az Adrian Veștea vezette kormányt.
Sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, az ország az elmúlt 35 év legsúlyosabb válságával néz szembe, elsősorban gazdasági, társadalmi és politikai téren. Mint mondta, ma este is, ha szavazásra kerül sor, egy olyan miniszterelnök-jelöltről lesz szó, aki nem kérte pártjának támogatását.
Hozzátette, Adrian Veșteat érdemi tárgyalásokra várják a párt székházában, továbbá azt is elvárják, hogy Nicușor Dan államfő nyilvánosan kijelentse, szüksége van-e a Románok Egyesüléséért Szövetség szavazataira, illetve hogy a párt parlamenti képviselői továbbra is szélsőségesnek számítanak-e. Kiemelte azt is, hogy politikai alakulata kész akár a kormányzást is felvállalni, saját miniszterelnök-jelöltet állítva.
Találkozni fog George Simionnal, a Románok Egyesüléséért Szövetség elnökével – írta Facebook bejegyzésében Adrian Veștea kijelölt kormányfő.
A bejelentés azt követően érkezett, hogy George Simion felszólította a kijelölt miniszterelnököt, hogy este 20 óráig jelenjen meg a párt székházában, ellenkező esetben a Románok Egyesüléséért Szövetség parlamenti képviselői nem szavazzák meg a Veștea-kormányt.


