Rekordösszegű uniós forrást hívott le Románia
Rekordösszegű, több mint 10 milliárd euró uniós forrást hívott le Románia az elmúlt egy évben – jelentette be Dragoș Pîslaru ügyvivő beruházási miniszter.
Elmondása szerint ezzel az ország az Európai Unió második legeredményesebb tagállamává lépett elő az uniós támogatások lehívásában. A miniszter szerint az uniós forrásokból finanszírozott beruházások ma már az állami fejlesztések több mint háromnegyedét teszik ki, és fontos szerepet játszanak a költségvetési hiány csökkentésében.



