Nicușor Dan egyeztetésekre hívta a parlamenti pártok vezetőit
Nicușor Dan államfő egyeztetésekre hívta ma a parlamenti pártok vezetőit az új miniszterelnök kijelölésének eljárása kapcsán.
A találkozók a Cotroceni-palotában zajlanak. Az elnök egy órakor a Szociáldemokrata Párttal kezdi az egyeztetések sorát, majd a Románok Egyesüléséért Szövetséggel, a Nemzeti Liberális Párttal, illetve a Mentsétek meg Romániát Szövetséggel való egyeztetések következnek. Az elnök 15 órakor az RMDSZ-el, majd ezt követően a nemzeti kisebbségek parlamenti csoportjával, valamint a kisebb pártokkal, a független parlamenti képviselőkkel és szenátorokkal ül tárgyalóasztalhoz. Az elnöki hivatal közlése szerint a megbeszélések célja olyan miniszterelnök-jelölt megtalálása, aki rendelkezik az új kormány megalakításához szükséges parlamenti támogatottsággal.



