• USD4.6500 RON
  • GBP5.8180 RON
  • HUF1.2774 RON

Néda Ágnes Norvégiában is remekelt!

A Sprint számmal megkezdődtek a Tájfutó Junior Világbajnokság küzdelmei Norvégiában. A 20 éven aluliak világversenyén az egyetlen romániai résztvevő a kolozsvári Néda Ágnes, aki egy héttel ezelőtt az ifjúsági Európa bajnokságon hatodik helyen végzett. A mostani versenyen nem a korosztályával versenyzett, hisz ő még csak 17 éves. Az erdélyi tájfutó ennek ellenére jól vette az akadályt és az Åmot városában rendezett versenyen élete első junior világbajnokságán, egy TOP 20-as helyezéssel indított a több mint 100 fős mezőnyben. A leggyorsabbnak a svájci Simona Aebersold bizonyult, aki 10 másodperccel előzte meg a norvég Heidi Martenssont, illetve 34-el a finn Karoliina Ukskoskit. Néda Ágnes 1 perc 45 másodperces hátránnyal a 17-ik helyen ért célba. A kolozsvári tájfutó a verseny után a Marosvásárhelyi Rádiónak elmondta: „A terep külvárosi lakótelepre hasonlított, elég nagy volt a szintkülönbség pár helyen. Több technikás átmenet is volt a pályán ahol a gyors útvonalválasztás döntött, én pedig hát hibázgattam pár átmeneten…de így is elégedett vagyok a teljesítményemmel.”

Fiúknál a címvédő új-zélandi Tim Robertson ért elsőként célba, 3 másodperccel a finn Aleksi Nieminen előtt, valamint 26 másodperccel a litván Algirdas Bartkevicius előtt. Ma a középtávú verseny selejtezőjét rendezik.