• HUF1.2701 RON
Fotó: Kristó Gothárd Hunor

Mozgáskihívásra hívták a sepsiszentgyörgyieket

Harminc csapat 180 tagja 24 óra alatt 3300 kilométert futott a sepsiszentgyörgyi stadionban, összegezte a „Mozgás az egészségért” nevű eseményt a szervező Fitness Tribe egyesület.

Sikerként könyvelik el a Sepsiszentgyörgyön második alkalommal megszervezett „Nagy mozgáskihívás” eseményt, ahol a csapatok és a csapattársak folyamatosan buzdították a pályán lévő futókat, akik saját határaikat leküzdve a legnagyobb erőfeszítéseket tették a siker érdekében.

A kihívás három szakaszból állt: 6, 12 és 24 órás futás, gyaloglás vagy ezek kombinációja. A 6 órás szaladásra 19 csapat regisztrált, és az első helyezett a Kocogó Lajhárok csapata lett, amely 208 kört, azaz 83,2 kilométert futott.

A 12 órás versenyszámban 6 csapat vett részt, és az első helyezett a NO LIMIT RUNNER #2 csapat lett 389 körrel, azaz 155,6 kilométerrel. A 24 órás versenyszámban pedig 5 csapat regisztrált, és az első helyezett a FutkorÁSZOK csapata lett 691 körrel, azaz 276,4 kilométerrel.

A résztvevők összesen mintegy 3300 kilométert tettek meg, ami megfelel a sepsiszentgyörgyi stadion és a madridi Santiago Bernabeu stadion közötti távolságnak” – áll a Fitness Tribe egyesület beszámolójában.