• GBP5.7677 RON
  • HUF1.2603 RON

Milák Kristóf második érmét nyerte Tokióban

Európa csúccsal lett olimpiai ezüstérmes Milák Kristóf 100 méteres pillangóúszásban.

A magyar úszó második érmét nyerte Tokióban, de az amerikai Caeleb Dressel csak világcsúccsal tudta legyőzni Milákot, aki 23 századdal csapott be mögötte a célba, és új egyéni csúccsal (49,68) lett ezüstérmes. A világsztár Caeleb Dressel a célbaérkezés után felemelte legnagyobb kihívója kezét, ezzel is jelezve nagy csata volt. Milák Kristóf a futam után a helyszínen tartózkodó kollégánknak, Szép Zoltánnak elmondta, jól megkergette Dresselt, de ennél több nem volt benne:

A díjátadó után, éremmel a nyakában és magyar zászlóval a hátán érkezett az újságírók elé, láthatóan boldog volt:

A Magyar úszócsapatból meglepetésre mindössze Milák Kristóf szerzett érmeket a tokiói olimpián.