• GBP5.8167 RON
  • HUF1.2583 RON

Meglepetés Csíkkarcfalván, Románia legyőzte Kanadát!

Csoda a jégen – nem túlzás ezt mondani, hisz a többségében székelyekből álló romániai egyetemista válogatott legyőzte Kanadát.

Márpedig a jégkorong őshazáját legyőzni – bármilyen szinten sporttörténelmet jelent! A teltház előtt zajló találkozó iramos, kemény összecsapást hozott, a gólok sorát a kanadaiak nyitották, de Márton és Karda találatával sikerült fordítani, így nem kis meglepetésre az első harmad után 2-1-et mutatott a tabella. A folytatás is jól alakult, két harmad után is a romániai együttes vezetett 4-3-ra.

A hajrában is sokáig tartotta magát a többségében székelyekből álló csapat, de egy perccel a vége előtt egy kapuslehozatal után Kanada egyenlített. A 3-3 elleni hosszabbítást emberelőnyből kezdte Jens Brändström, Papp Szabolcs és Antal Zsombor együttese, ezt okosan ki is használták: Márton Koppány aranygóljával óriási bravúrt elérve 5-4-re legyőzték Kanadát.

A meccs után a csapatkapitány Márk Róbert értékelt a Marosvásárhelyi Rádiónak.