Marco Rubio: Egyetlen ország sem szedhet átkelési díjat a Hormuzi-szorosban
Egyetlen ország sem szedhet átkelési díjat a Hormuzi-szorosban – jelentette ki Marco Rubio amerikai külügyminiszter közel-keleti körútja első állomásán, Abu-Dzabiba érkezve.
Nemzetközi hajózási útvonalról van szó. Egyetlen ország sem szedhet díjat, vagy vámot nemzetközi hajózási úton. Ez hatályos nemzetközi jog. Nem hinném, hogy e tekintetben bárkit is meg kellene győznünk. Úgy vélem, a térség országai velünk egyetértenek” – mondta Rubio, aki csütörtökig tartó közel-keleti körútján az Egyesült Arab Emírségekbe, Kuvaitba és Bahreinbe is ellátogat.
Az amerikai külügyminisztérium szerint Rubio az említett országokkal egyebek között az Iránnal aláírt szándéknyilatkozatot, a Hormuzi-szoros akadálymentes áthajózhatóságára irányuló erőfeszítéseket, valamint a térségbéli béke és stabilitás kérdéseit kívánja megvitatni.



