• GBP5.8018 RON
  • HUF1.2662 RON
Fotó: Magyar Úszószövetség

Magyarként lett országos bajnok a marosvásárhelyi úszó

Romániában nem értékelték a tehetségét, ráadásul a román úszószövetség le is mondott róla, így “teljes értékű” magyar versenyzőként állhatott rajthoz a Duna Arénában a marosvásárhelyi Fángli Henrietta.

Az Amerikai Egyesült Államokban tanuló úszótehetség mindjárt a magyar országos bajnokság első napján egy 24 éves rekordot döntött meg.

Fángli Henrietta még meg sem született, amikor Kovács Ágnes a Sydney-i olimpián magyar csúccsal 5. lett a 100 méteres mellúszásban. (Kovács Ági 200 mellen viszont ugyaniott olimpiai bajnok lett!) A marosvásárhelyi úszó – természetesen egyéni legjobbját nyújtva – 1.07,50-es ideje ráadásul alig tizedmásodpercre van az olimpiai A szinttől.

Fángli Heni az őt befogadó UNI Győri Úszó Sportegyesület 4×100-as vegyesváltójával is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára, míg 200 méteren ezüstérmes lett.

Az utolsó versenynapján, pénteken délelőtt még az 50 méteres mellúszásban úszott egyéni csúcsával a második helyen került a délutáni döntőbe. A két úszás között pedig a Kispad sportműsorunk rendelkezésére állt. Kádár Zoltán érte őt utol telefonon: