Magyar Péter kezdeményezi Sulyok Tamás leváltását
Magyar Péter magyar kormányfő bejelentette, kezdeményezik Sulyok Tamás államfő megbízatásának megszüntetését.
A miniszterelnök közölte, az alaptörvény módosításának hatályba lépését követő napon Sulyok Tamás megbízatása megszűnik. Magyar Péter bejelentette, szeptembertől egy átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, amelybe bevonják a teljes magyar társadalmat.
Hozzátette, a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép fogja népszavazással megerősíteni. Az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de legfeljebb 5 évre az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ, akinek az egyik legfontosabb feladata a köztársasági elnöki intézmény tekintélyének helyreállítása lesz – hangsúlyozta Magyar Péter.



