• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.0290 RON
  • USD4.3430 RON
  • GBP5.8984 RON
  • HUF1.2529 RON
Fotó: Vargyasi Levente

Kockázati pótlékot kaphat a tanügyi személyzet

Cikkelyenként megszavazta ma a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanügyi alkalmazottak is részesülnek a koronavírus-járvány miatt megítélt kockázati pótlékból.

A javaslatról az alsóház plénumának holnapi ülésén lesz végszavazás. A törvénytervezet értelmében szükségállapot és készenléti állapot ideje alatt a közoktatásban, illetve a felsőoktatásban dolgozó tanszemélyzet havi 2.000 lejes, míg a kisegítő tanszemélyzet és a nem oktatói besorolású személyzet havi 1.500 lejes kockázati pótlékot kap, amely után nem kell társadalombiztosítási járulékot fizetni. A tervezet vitáján Alfred Simonis szociáldemokrata párti képviselő rámutatott: a javaslatot alakulata kezdeményezte, hogy segítse a tanárokat, akik többek között védőmaszkot, fertőtlenítőszert és az online oktatáshoz való kellékeket vásárolhatnak a pénzből. A Nemzeti Liberális Párt képviselője, Florin Roman azonban bírálta a PSD-t, hangsúlyozva, hogy újabb bónuszt ajánlanak fel, anélkül azonban, hogy megjelölnék a finanszírozási forrást. Csép Andrea RMDSZ-es képviselő felszólalásában rámutatott, nem elég papíron megítélni a kockázati pótlékokat, ezeket ki is kell fizetni a jogosultaknak. ” A képviselőház döntő házként szavaz a tervezetről.

Szabó Ödön, parlamenti képviselő kifejtette, hogy a plénumi vitán a Nemzeti Liberális Párt már jelezte, hogy a tervezetet az alkotmánybíróságon megtámadja majd.

Forrás: Agerpres/Marosvásárhelyi Rádió


október 13, 2020