• USD4.6253 RON
  • GBP5.7992 RON
  • HUF1.2777 RON

Két századra a bronzéremtől

Az olimpia negyedik versenynapján a férfi 200 méteres gyorsúszás döntőjében a mindössze 17 éves David Popovici nem kis meglepetésre a negyedik helyen ért célba és a bronzéremtől mindössze két századra volt.

Az 1:44,68, új országos csúcs és egyértelműen egyéni legjobbja is. Az olimpiai bajnok a brit Tom Dean lett. A futam után a román úszó tehetség a Marosvásárhelyi Rádiónak elmondta, nem elvesztette a bronzérmet, hanem nyert egy negyediket.

David Popovici után következett a 100 méter hátúszás döntője, ahol Robert Glință állhatott rajtkőre. A pitesti úszó jobb időt ment ugyan mint a riói olimpián, de akárcsak Brazíliában, itt Tokyoban is csak a 8. Helyre volt elég.

A győztes az orosz Jevgenyij Rilov lett. Robert Glință rádiónknak elmondta, a maximumot adta ki magából és ez ma itt erre volt elég, de teljes mértékben elégedett az eredménnyel.