Kelemen Hunor: Gratulálok, George Simion, sakkot és mattot adtál!
Megszavazna egy, a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséggel (USR) közös kormányt az RMDSZ- jelentette ki tegnap este Kelemen Hunor a szövetség elnöke.
A politikus korábban bejelentette, nem fogják támogatni a Veștea-kormány beiktatását. A szavazás előtt Kelemen Hunor felszólalásában úgy fogalmazott, a kormány bizalmi szavazásáról rendezett parlamenti ülés egyetlen nyertese George Simion.
„Gratulálok, George Simion, sakkot és mattot adtál!” – jelentette ki az RMDSZ elnöke. Hozzátette, egy korszak véget ér, és nem tudjuk, mi következik utána. Ezt követően a szövetség többi törvényhozójának társaságában Kelemen Hunor is elhagyta az üléstermet.



