
Idén Csíksomlyón tartják az Europassió Kongresszust
Az eseményre 12 európai országból érkeznek delegációk, passiócsoportokat várnak Németországból, Ausztriából, Olaszországból, Csehországból, Lengyelországból, Szlovéniából, Spanyolországból, Hollandiából, Belgiumból, Franciaországból és Magyarországról.
Az eseményt felvezető sajtótájékoztatón Svella Adél, a Csíksomlyói Passió Csoport vezetője elmondta, hogy a vándoresemény célja a keresztény hagyományok éltetése. Az esemény ötszáz ember közreműködésével jöhet létre. Ferencz Angéla, a Hargita Megyei Kulturális Központ vezetője kihangsúlyozta, hogy a Csíksomlyói Passió Csoport a vidék büszkesége, amelyre méltán figyelnek majd az európai delegációk.
Lesz számos nyílt, ingyenes program: fellép a Csíkszentsimoni Ifjúsági Fúvószenekar, Both Béla tárogatós, a Szentegyházi Gyermekfilharmónia, a Codex Régizene Együttes, a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes, a csíksomlyói kegytemplom előtti téren pedig passiójáték a helyi csoport előadásában. A június 6-8. között zajló 40. Europassió Kongresszusra 12 ország 31 csoportját várják.
Marosvásárhelyi Rádió/Dobos László