• USD4.6664 RON
  • GBP5.8274 RON
  • HUF1.2631 RON

Hatodszor is kupagyőztes a Sepsi-SIC

A sepsiszentgyörgyi zöld-fehér együttes vasárnap este 83-55 arányban győzött a Kolozsvári U csapata ellen.

A szatmári sportcsarnokban szervezett Román Kupa négyes döntőjébe a Sepsi-SIC megvédte címét, így zsinórban negyedik alkalommal, összesen hatodik alkalommal hódította el a női kosárlabda Román Kupát. A döntőben a kolozsvári egyetemista csapat ellen pályára lépő sepsiszentgyörgyi kosaras lányok a vártnál szorosabb első félidő után csak a második játékrészben szereztek előnyt, az összecsapás végére azonban magabiztos sikert arattak, így a trófea továbbra is Sepsiszentgyörgyön marad. Zoran Mikes tanítványainak ezután már a bajnokságra, illetve a márciusban folytatódó Európa Kupa küzdelmeire kell összpontosítaniuk. A Sepsi-SIC legközeleb a hazai bajnokság keretében lépnek pályára a brassói buboréktornán, amelyet február 26-28. között rendeznek, és amelyen a CSM Târgoviște, a Brassói CSU Olimpia és a Kézdivásárhelyi SE lesznek az ellenfelei.