• USD4.6625 RON
  • GBP5.8158 RON
  • HUF1.2637 RON

Hatodik Szent-Anna triatlon!

10422557_10204627287022197_5667122163206241467_nKözel kétszázan álltak rajthoz a hatodik alkalommal megszervezett Szent-Anna tói triatlonversenyen. Ez volt a tereptriatlon országos sorozat harmadik állomása. 108 egyéni és 28 váltó vágott neki a 900 m úszásnak, a 23 km kerékpározás és 6 kilométeres futásnak. A verseny napos időben zajlott ugyan, de az erős szél megtréfálta úgy a versenyzőket, mint a nézőket is. A férfiaknál meglepetésre egy kevésbé ismert versenyző nyert. Pristavu Adrian közepes úszóteljesítménnyel és nagyon jó kerékpáros valamint futó teljesítményének köszönhetően megnyerte a versenyt. Mögötte egy fiatal tehetség a marosvásárhelyi Daróczi Balázs ért célba, míg harmadik helyen a sepsiszentgyörgyi Koncz Sasa Alex végzett. A nőknél is kemény harc folyt a dobogóért és szinte folyamatosan változott a sorrend. Úszásnál még Toma Albert Zsuzsanna vezetett, kerékpár után már Fodor Emese állt az élre, de futásban Toma Albert Zsuzsanna remekül teljesített és behúzta a győzelmet. Második helyre feljött még Koncz Mónika is, aki szintén nagyot küzdött, Fodor Emese pedig be kellett érje a bronzéremmel. Az országos terep triatlon sorozat következő állomása a Gyilkos tónál lesz, július 25-én.