• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.0378 RON
  • USD4.4517 RON
  • GBP5.9272 RON
  • HUF1.2440 RON
A fénykép csak illusztráció.

Hatalmas aszteroida száguld el a Föld mellett

Hétmillió kilométeres biztonságos távolságban halad el a Föld mellett pénteken a Florence nevű aszteroida, amely több mint 4 kilométeres átlagos átmérőjével a legnagyobb földközeli kisbolygók közé tartozik.

Noha nagy mérete és a Föld pályájának metszése miatt a Florence a “potenciálisan veszélyes” kategóriába sorolható, a kisbolygó egészen biztosan nem ütközik össze a Földdel – közölték svájci csillagászok. Méretei miatt a Florence sokkal fényesebben fog majd csillogni az égen. A Florence szeptember 1-jei elhaladását számos teleszkóppal figyelik majd, az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA radarméréseket is tervez. A csillagászok szerint egy jó távcsővel – felhőtlen idő esetén – gyakorlott megfigyelők maguk is láthatják az aszteroidát péntek este, amint nagy sebességgel elszáguld a Vízöntő, a Delfin és a Csikó csillagképek találkozásánál.

De mit is jelent az, hogy potenciálisan veszélyes – kérdeztük Csere Mihály amatőr csillagásztól, az Erdélyi Magyar Csillagász Egyesület tagjától. Riporter Bódizs Edit.


augusztus 29, 2017