• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Következő műsor

09:30 DALMA KÉRDEZ

Hallgasd Nézd
Most Adásban

LACHOBAHT - A ROMA KÖZÖSSÉG MŰSORA

Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.1165 RON
  • USD4.5490 RON
  • GBP6.0357 RON
  • HUF1.2646 RON
Fotó: Arne Dedert/AP

Folytatódik a Lufthansa pilótáinak sztrájkja

A német légitársaság szakszervezete keddre és szerdára újabb sztrájkot hirdetett. Az érdekképviselet közleménye szerint kedden a rövidtávú – belföldi és európai – járatokon, szerdán pedig a rövid- és a hosszú távú – interkontinentális – járatokon is sztrájkolnak majd.

A munkavállalókat azért kellett ismét sztrájkba hívni, mert a szakszervezet és a munkaadók vezetőinek egyeztetése nem vezetett eredményre – áll a közleményben, amely szerint érthetetlen, hogy a Lufthansa miért nem tesz tárgyalásra érdemes ajánlatot a bérek rendezéséről.

A szakszervezet eddig 14-szer sztrájkolt, legutóbb a héten, szerdától szombatig. A munkabeszüntetés miatt 2755 járatot kellett törölni a Lufthansa menetrendjéből, ami mintegy 345 ezer utazni vágyónak okozott bosszúságot. A csoport többi utasszállító tagcégét – Eurowings, Germanwings, SWISS, Austrian Airlines, Air Dolomiti, Brussels Airlines – nem érintette a munkabeszüntetés.


november 28, 2016