• USD4.6500 RON
  • GBP5.8180 RON
  • HUF1.2774 RON

Ezüstérmes lett a Sepsi-SIC

Ezüstéremmel kellett beérnie a Sepsi SIC-nek, miután a női kosárlabda bajnokság tegnap esti döntőjében 65-72 arányban alulmaradt a remek formában levő Târgoviste-vel szemben. A dâmbovițai csapat ezzel tizenegyedik bajnoki címét szerezte meg.

A sepsiszentgyörgyi kosaras lányok is remekül szerepeltek idén, hiszen a bajnoki ezüstérem mellett ővék a Román Kupa. Vasárnap egy órával a mindent eldöntö mérkőzés előtt kitették a „megtelt” táblát a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati sportcsarnokra, több tucatnyi szurkoló maradt a stadionon kivül. A bent lévő rajongók viszont elképesztő hangulatot teremtettek. A târgovistei kosaras lányok lendületesebben játszottak, mind a négy negyedet sikerült uralniuk. A negyedik negyedben, amikor 48-56-ra vezetett a vendég együttes hirtelen megtáltosodtak a sepsiszentgyörgyi lányok. A három percig tartó tündöklésük közben 11 pontot értékesítettek, miközben a dâmbovițai csapatnak egy kosár se sikerült. Ekkor 59-56-ot mutatott a tabella, a sepsiszentgyörgyi szurkolók örjöngve biztatták kedvenceiket, akiknek érthetetlen módon nem sikerült megőrizniük lendületetüket. A mérközés utolsó perceiben a tărgovistei csapat ismét uralta a pályát, így 7 pontos előnnyel, 72-65 arányban győzedelmeskedtek a Sepsi Sic fölött. Mint ismeretes ötből három mérkőzést kellett megnyerni a bajnoki aranyéremért. Az első két találkozót a sepsiszentgyörgyi, a másik kettőt atâgoviştei csapat nyerte. A mindent eldöntő ötödik mérkőzésre vasárnap Sepsiszentgyörgyön került sor, de a Sepsi SIC nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét. Mindezek ellenére szépen csillog az ezüstérem is.