• GBP5.8180 RON
  • HUF1.2774 RON

Ezüstérmes a VSK Csíkszereda vegyesváltója

Egy arany, két ezüst és egy bronzérem a mérlege a Csíkszeredai VSK tájfutóinak az elmúlt hétvégén.

Craiova adott otthont az első alkalommal megszervezett tájfutó vegyesváltó országos bajnokságnak. A Nicolae Romanescu parkban megszervezett versenyen az ország legtöbb tájfutó szakosztálya képviseltette magát. Emellett több száz craiovai egyetemistát is bevontak az esemény népszerűsítésébe és remek körülmények között, jó időben zajlott le a megmérettetés.

A VSK népes csapattal állt rajthoz a vegyesváltón és nem kis meglepetésre a Ráduly Annamária és Suciu Simion páros ezüstérmes lett a felnőttek közt. Az aranyérem Nagybányára került, míg a bronz Marosvásárhelyre. Ugyancsak a felnőttek között a VSK második számú váltója a Portik Katalin és Vaszi Benedek alkotta csapat az ötödik lett. A vegyesváltóval párhuzamosan egyéni versenyt is tartottak. A Craiovai Egyetem kupáján Ráduly Róbert Kálmán Csíkszereda polgármestere második lett a 45 éves korosztályban.

Vasárnap következett a „királyetapp” vagyis a Hosszútávú országos bajnokság, amelyet a VSK Csíkszereda egy arany, egy ezüst és egy bronzéremmel zárt. A 20 éven aluliak között Erősdi Zakariás magabiztos győzelmet aratott, míg a felnőtt férfiak között a több mint 20 km hosszú pályán Zincă Ionuţ craiovai tájfutó mögött, Suciu Simion bizonyult a második legjobbnak. Harmadik helyen a gyulafehérvári Bogya Tamás végzett.

A felnőtt nők között a craiovai Minoiu Veronica nyert, de a VSK mindkét tájfutója sikeresen befejezte a versenyt. Ráduly Annamária ötödik helyen ért célba, míg Portik Katalin a hatodik lett. Biztatóan versenyzett a 14 éves lányok között András Vivien is, aki negyedik helyen zárt. Csíkszereda polgármestere Ráduly Róbert Kálmán is leküzdötte a több mint 8 kilométeres pályát és bronzérmes lett a 45 éves korosztályban.