Előrehozott parlamenti választásokat sürget az ellenzék
Előrehozott parlamenti választásokat sürget az ellenzék egy része azt követően, hogy a Liberálisok és Demokraták Szövetsége úgy döntött: kilép a kormánykoalícióból.
A Mentsétek és Romániát Szövetség és a Szabadság, Egység és Szolidaritás Pártja felhívással fordul a parlamenti pártokhoz, hogy kössenek politikai megállapodást az előre hozott választások mielőbbi megszervezése érdekében. Az RMDSZ azonban válaszában hangsúlyozta: ez törvényesen nem lehetséges, ugyanis hat hónapnál kevesebb idő van az elnökválasztásokig. Ugyanakkor hangsúlyozták, hogy a szövetség támogathatja a bizalmatlansági indítványt, amelynek benyújtását már bejelentette a Nemzeti Liberális Párt.
Kelemen Hunor szerint van esély arra, hogy átmenjen a bizalmatlansági indítvány, mert a Nemzeti Liberális Párt, a Liberálisok és Demokraták Szövetsége és a Pro Románia már bejelentette, hogy támogatja az indítványt, az RMDSZ pedig ‘legutóbb is támogatta’ és most is azt tenné. A liberálisok szerint azonban a bizalmi szavazás nem elegendő a kormány leváltásához. A miniszterelnöknek legfeljebb 45 nap áll rendelkezésére arra, hogy a Parlament elé álljon a kabinet új összetételével, ahol felmérheti, hogy rendelkezik-e az új többséggel.
Forrás: RRA/Agerpres