Elindult a támogatások kifizetése a határon túli magyar szervezeteknek
Elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelőn keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé – írta a magyarországi társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter tegnap este a Facebook-oldalán.
Tarr Zoltán a bejegyzésében úgy fogalmazott: a támogatások ügyének rendezését a Tisza-kormány megalakulása után azonnal napirendre vették, az utalások két hete elindultak a korábban meghozott döntések alapján érintett szervezetek felé, mostanra pedig több helyre meg is érkeztek ezek a pénzek.
„A határon túliak helyzete és a nemzetiségi kérdések kiemelten fontosak, nem lehetnek politikai játszmák alapjai” – emelte ki a tárcavezető. Hozzátette, a szükségszerű, átvilágított kifizetések elindítása fontos lépés ennek tisztázása felé.
Tarr Zoltán arra is kitért, hogy ezzel párhuzamosan öt évre visszamenőleg elkezdték kivizsgálni a Bethlen Gábor Alapítvány működését és korábbi döntéseit.



