Elfogadta a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló tervezetet
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
A szenátus szerdai ülését vezető Natalia Intotero közölte, hogy a tervezet megvitatásának határideje lejárt, így az hallgatólagosan elfogadottnak minősül. A jogszabályjavaslat szerint a román parlament megerősíti elkötelezettségét a helsinki EBESZ-konferencia záróokmányába foglaltak mellett, amely elismeri a határok békés, diplomáciai úton történő módosításának lehetőségét, és Románia, valamint a Moldovai Köztársaság egyesüléséről határoz. A tervezet ugyanakkor felhatalmazza a kormányt, hogy haladéktalanul kezdje el a tárgyalásokat a chișinăui hatóságokkal a Moldovai Köztársasággal való egyesülés véglegesítéséről. A tervezetről a szenátus szavaz döntő házként.


