• GBP5.8180 RON
  • HUF1.2774 RON
Fotó: MTI

Eb-résztvevő lett a magyar futsalválogatott!

Kijutott az Európa bajnokságra a magyar futsal válogatott. A magyarok a hosszabbítás utolsó másodpercében szerzett találattal 4–3-ra legyőzték Romániát az EB pótselejtező visszavágóján, így a 2–2-es első mérkőzést követően kijutott a jövő évi kontinensviadalra. Fordulatos, küzdős és izgalmas mérkőzést játszott a két válogatott. Az összecsapást a magyarok kezdték jobban és már a negyedik percben Harnisch Ákos révén vezettek, majd a románok Florin Matei távoli lövésével egyenlíteni tudtak. A második félidőben büntetőhöz jutott Jakab Zoltán csapata és Florin Matei ezúttal sem hibázott, 2-1. A második találatra hat percet kellett várni, így ismét döntetlen volt az állás. A rendes játékidőben már nem bírt egymással a két csapat, így kétszer öt perc hosszabbítást következhetett. A románok két büntetőt is kihagytak, de a triplázó Matei révén egy szerencsés támadást követően vezetést szereztek. Ekkor a magyarok lehozták a kapust és öt mezőnyjátékossal támadtak az egyenlítésért, amely össze is jött. A hosszabbítás utolsó másodpercében Dróth Zoltán egy felívelt labdát a kapuba fejelt és ezzel a góllal Magyarország kijutott az EB-re.