• USD4.6625 RON
  • GBP5.8158 RON
  • HUF1.2637 RON

David Popovici 100 gyorson is nyert

A román David Popovici a férfi 100 méter gyorsúszás döntőjében is legyőzhetetlen volt, így második aranyérmét szerezte a Duna Arénában zajló világbajnokságon.

David Popovici a táv felénél még másodikként fordult, végül elsőként csapott célba. A 17 éves és 280 napos bukaresti fiú Jim Montgomery után a világon a második férfi, aki egy világbajnokságon belül nyerte meg a 100 és 200 méter gyorsúszást, erre legutóbb 49 éve volt példa. Ugyanebben a számban Németh Nándor, hatodik helyen végzett.

Kapás Boglárka 7. helyen végzett 200 méteres pillangóúszásban, a vizes világbajnokság tegnapi versenynapján. A címvédő derékfájdalmak miatt nem tudott ideálisan felkészülni a vébére, így annak is örült, hogy bejutott a döntőbe.

A számot egyébként a kanadai Summer McIntosh junior világcsúccsal (2:05.20) nyerte meg, a mindössze 15 éves és 308 napos sportoló Kanada legfiatalabb világbajnoka lett. A magyar női 4×200-as gyorsváltó Pádár Nikolett, Molnár Dóra, Késely Ajna, Kapás Boglárka összeállításban az ötödik helyen végzett, a futam után Pádár Nikolett és Késely Ajna értékelt.

Szintén tegnap Kós Hubert élete első VB döntőjét úszta és a hatodik helyen végzett 200 méter vegyesen.

Marosvásárhelyi Rádió/Szép Zoltán (Budapest, FINA 2022)