• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.0537 RON
  • USD4.4272 RON
  • GBP6.0049 RON
  • HUF1.2520 RON

Benyújtották az egészségügyi miniszter elleni indítványt

Egyszerű indítványt nyújtott be ma a képviselőházban a Szociáldemokrata Párt Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter ellen.

„Az inkompetencia és a felelősség elhárítása gyilkol! Vlad Voiculescu, veszélyt jelent a románok életére és egészségére” című indítványt a Szociáldemokrata Párt 109 képviselője írta alá. A kezdeményezők szerint az elmúlt harminc esztendőben összesen nem volt annyi szakszerűtlen és következetlen döntés, mint Vlad Voiculescu másfél hónapos tevékenysége alatt. Az aláírók a tárcavezető lemondását követelik, vagy -amennyiben erre nem kerül sor – azt kérik Florin Cîţu miniszterelnöktől, hogy menessze Vlad Voiculescut. Az egyszerű indítvány vitájának menetrendjét a házbizottság határozza meg.

Február 15-én, hétfőn bocsátják vitára a képviselőházban a Szociáldemokrata Párt által az egészségügyi miniszter ellen benyújtott egyszerű indítványt és február 17-én, szerdán szavaznak róla, közölte ma Ludovic Orban alsóházi elnök.

A szociáldemokrata frakció által benyújtott indítvány vitáját hétfőn 17 órára ütemezték be. A párt ugyanakkor lemondott arról, hogy a kormány órája elnevezésű meghallgatásra hívja Vlad Voiculescu egészségügyi tárcavezetőt hétfőn, hogy ne irányuljon két parlamenti eljárás egyazon miniszter ellen, magyarázta még Ludovic Orban.

Forrás: Agerpres


február 10, 2021