
Az igazságügyi törvények kijavítását célzó tervezet benyújtására készül a kormány
Az igazságügyi törvények kijavítását célzó tervezet benyújtására készül a kormány – jelentette be Klaus Iohannis államfő szerdán.
Az államfő a következő hetekben jogi szakértőkkel és politikusokkal szándékozik tárgyalni a kérdéses jogszabályokról. Az igazságügyi törvényeken oly módon változtató tervezetet fog benyújtani a kormány a parlamentbe, amely összhangban áll a románok referendum során kinyilvánított akaratával – tette hozzá a Cotroceni-palotában nyilatkozó Klaus Iohannis.
Mint ismert, tavaly május 26-án, az EP-választással egy időben zajlott referendum mindkét kérdésére igennel válaszolt az állampolgárok elsöprő többsége, amellett foglalva állást, hogy tiltsák be a korrupciós bűntetteket elkövetők amnesztiában részesítését, illetve tiltsák meg a kormánynak, hogy az igazságügyi törvényeket, valamint a büntetőjogot érintő sürgősségi rendeleteket adjon ki.
Forrás: Agerpres