Az államfő megkezdte az egyeztetéseket a parlamenti pártokkal
Először szólalt meg Nicușor Dan államfő azóta, hogy a parlament nem szavazott bizalmat Adrian Veștea kormányának.
Az elnök közösségi oldalán azt írta: a keddi konzultációkon arra kéri a parlamenti pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez, és hozzanak létre működő parlamenti többséget. Nicușor Dan hangsúlyozta: Romániának mielőbb kormányra van szüksége, és az ország nyugati irányvonalának megőrzése nem képezheti vita tárgyát, a Veștea-kabinet bukását ugyanakkor nem kommentálta.
Az államfő a konzultációk sorát a Szociáldemokrata Párt vezetőivel kezdte 13 órakor.
A Szociáldemokrata Párt tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után. Grindeanu szerint ezt az előző konzultációkkor is közölték az államfővel. Hozzátette: azt szeretnék, hogy az elnök által folytatott megbeszélések eredményeként felálló új kormány minél hamarabb hivatalba lépjen.


