Átmenetileg búcsút vesz otthonától a Tamási Áron Színház
Viszlát, színházépület – átmenetileg búcsút vesz otthonától a Tamási Áron Színház.
Jelentős változás előtt áll a sepsiszentgyörgyi színházi élet: az évad végével elhagyja jelenlegi épületét a Tamási Áron Színház társulata, mivel megkezdődik az intézmény felújítása. A sepsiszentgyörgyi önkormányzat által finanszírozott beruházás várhatóan két évig tart, ez idő alatt a társulat ideiglenes helyszíneken folytatja munkáját.
Albu István színházigazgató korábban híradónknak elmondta: a következő évadok előadásait a kamarateremben, a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében kialakított új játszótérben, valamint a volt Cigarettagyár épületében mutatják be. Emellett együttműködnek az Andrei Mureșanu Színházzal, az M Stúdióval és a Háromszék Táncegyüttessel is.
A búcsúzó évadot különleges rendezvénnyel zárják. Június 29-én „Viszlát, színházépület!” címmel kiállítás és közönségtalálkozó idézi fel a színház történetét, az épület múltját és az elmúlt évtizedek meghatározó pillanatait. A jelenlegi épület 1958 óta szolgálja a társulatot, de a sepsiszentgyörgyi színházi élet története még korábbra, 1948-ra nyúlik vissza. A felújítás célja, hogy a több mint hatvan éve használt épület korszerű, a mai színházi igényeknek megfelelő otthonná váljon.
Marosvásárhelyi Rádió/Kovács Zsolt



