• FM: 106,8 Mhz • 96 Mhz • 92,3 Mhz
  • AM: 1323 Khz • 1197 Khz • 1593 Khz
My Social Profile
Marosvásárhely, Romania
  • Valuta árfolyam

  • EUR5.2390 RON
  • USD4.5912 RON
  • GBP6.0731 RON
  • HUF1.4824 RON
Fotó: AFP/Uros Arsic

Aleksander Vučić lemondása után is folytatódtak a tüntetések Szerbiában

Szerbiában Aleksander Vučić lemondása után is folytatódtak a tüntetések. A Reuters szerint távozásával előrehozott elnöki és parlamenti választások következhetnek.

A bejelentés ellenére sokan még mindig bizalmatlanok, és attól tartanak, hogy az elnök továbbra is befolyásolná a hatalmat. A tüntetők továbbra is politikai fordulatot követelnek.  A lemondáshoz az a tüntetéshullám vezetett, amelyet egy újvidéki tragédia váltott ki 2024-ben. Egy vasútállomás teteje leomlott, 16 áldozatot követelve.

A tiltakozók a kormányt korrupcióval és rossz irányítással vádolják, amit Vučić tagad. A főleg diákok által vezetett demonstrációk az elmúlt évek legnagyobb politikai tiltakozási hullámává váltak Szerbiában. Az országban közben EU-csatlakozásra törekszik, de továbbra is szoros kapcsolatokat ápol Oroszországgal és Kínával. A belpolitikai válságot így Brüsszel és Moszkva is kiemelt figyelemmel követi.



június 29, 2026