
A nemi egyenlőség kiegyensúlyozására törekszik az EU
Az Európai Unió Tanácsa jóváhagyta azt az uniós jogszabályt, amely a nemek kiegyensúlyozottabb képviseletének előmozdítását célozza a tőzsdén jegyzett társaságok vezetőtestületeiben – közölte ma az uniós tanács.
A közlemény szerint az új szabályok segítenek majd felszámolni azokat az akadályokat, amelyekkel a nők gyakran szembesülnek pályafutásuk során. A vállalatoknak hasznára válik, ha a nők ki tudják bontakoztatni képességeiket döntéshozatali pozíciókban – írták. Az uniós testület szerint a tőzsdén jegyzett társaságokban 2026-ra a nem ügyvezető igazgatói pozíciók legalább 40 százalékát nőknek kell betölteniük.
Azon tagállamok esetében, amelyek úgy döntenek, hogy ügyvezető és nem ügyvezető igazgatókra is alkalmazzák az új szabályokat, ez a célszám 2026-ra az összes igazgatói pozíció 33 százaléka. A vállalatoknak évente egy alkalommal tájékoztatást kell nyújtaniuk a nemeknek a vezetőtestületeikben fennálló képviseletéről, valamint azokról az intézkedésekről, amelyeket a 33, illetve 40 százalékos cél elérése érdekében tesznek. Az irányelvet az Európai Parlamentnek is hivatalosan el kell fogadnia.
Forrás: MTI