• USD4.6664 RON
  • GBP5.8274 RON
  • HUF1.2631 RON

11. helyen végzett csütörtökön Novák Károly Eduárd

Novák Eduárd nagyon elégedett azzal, hogy a 11. helyen végzett a pályakerékpárosok C4-C5 kategóriájának 1 km-es futamán a tokiói paralimpiai játékok csütörtöki versenynapján.

A szerencseszámom és a személyes rekordom ebben a versenyszámban, ami nem tartozik igazán a kedvenceim közé, és ahol két kategóriát is egyesítettek, a C4-et és C5-öt. Mindezekk ellenére, és úgy, hogy nem vagyok egy sprinter, úgy érzem, jól teljesítettem, én meg vagyok elégedve az eredménnyel – írta Facebook-oldalán a sportminiszter.

Novák Eduárd közölte, hogy most a pénteki próbára összpontosít, amelyben Londonban aranyat nyert, és ahol csak a C4-es kategóriával fog versenyezni. A 11. hely egy olyan futamban, ahol egy világ- és paralimpiai rekordot is döntöttek, számomra öröm és motiváció. Szorítsatok kérlek holnap is! Köszönöm! – zárta bejegyzését.

Romániának eddig négy érmet sikerült szereznie a paralimpiákon, ezek közül hármat Novák Eduárd jelenlegi ifjúsági és sportminiszter révén, aki 2012-ben egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza Londonból, négy évvel korábban pedig ezüstérmet nyert Pekingben. Alex Bologa dzsúdós bronzérmes lett a 2016-os riói olimpián.

A paralimpiai játékokon hét sportoló képviseli Romániát, és három érem megszerzése a cél – nyilatkozta korábban az Országos Paralimpiai Bizottság alelnöke, Ciprian Anton. A küldöttség tagjai asztaliteniszben, dzsúdóban, atlétikában, íjászatban és kerékpározásban versenyeznek.

Forrás: Agerpres